Prečo je Matovičov detektor lži zlý nápad.

Autor: Jan Ebringer | 13.2.2012 o 21:43 | (upravené 13.2.2012 o 21:58) Karma článku: 6,78 | Prečítané:  194x

Veľké množstvo ľudí verí, že detektor lži sa dá použiť na zlepšenie politiky. Detektor lži sa nepoužíva nikde v západnom svete v politike. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je detektor lži zlá myšlienka:      1.Na aký detektor lži by išli? Sú detektory lži, ktoré kúpite za pár stovák a sú drahé detektory lži. S detektormi lži pracujú odborníci -profesionálni ľudia s dlhoročnou praxou a hochštapleri, ktrorí tiež ponúkajú detektor lži. Čo ak donesiem zo zahraničia Ficovi 20 ľudí s detektormi, potom určite na jednom, dvoch prejde a ten výsledok zoberieme a filmový záznam budeme ukazovať v médiách a zvyšných pošleme potichu domov. Museli by sme zákonom zadefinovať úrad, ktorý to bude robiť, ale ako by sme tam dali nezávislého odborníka? To by bol obrovský boj o túto pozíciu. Predsa, kto ju vyhrá, vyhrá voľby!

V krajine, kde Harabín vládne súdom a Trnka Generálnej prokuratúre je isté, že Úradu detektoru lži by vládol niekto podobný ako Harabín alebo Trnka. Celým Slovenskom pochodujú demonštranti proti Gorile a nedokážu ani to, aby slovenským parlamentom riadne zvolený Jozef Čentéš bol vymenovaný za generálneho prokurátora !!!

Ako potom dosadia čestného človeka do Úradu detektoru lži? Čiže nejaký Trnka alebo Harabín bude kádrovať ľudí z OKS a KDS, ktorí 20 rokov bojujú proti korupcii? Ja som nikdy nezobral úplatok a nenechal by som sa vyšetrovať Harabínom , Trnkom ani Matovičom. Nemienim zo seba robiť idiota.

2. Predstavme si, že by sa 1.bod vyriešil (čo je nemožné) predstavme si, že všetci členovia OLaNO, vrátane OKS a KDS išli na detektor lži.

Deň 1. Verím, že by všetci prešli detektorom lži. Fanúšikovia detektora lži by boli nadšení.

Deň 2. Fico a spol. sú zúfalí a nečinne sa prizerajú ako ich tento výsledok valcuje najprv v novinách, potom v rozhlase a napokon všetkých televíziách? Skutočne? Myslíte si, že Fico je tak sprostý?  A jeho médiá sú tak sprosté?Nie, v ten istý deň by Fico vytiahol VLASTNĒ otázky a búchal by do stola, že kazdý vie odpovedať na otázky ,ktoré si sám vymyslel. Žiadal by, aby išli na detektor lži. Žiadal by odpovede, na otázky, ktoré mu vyhovujú -napríklad “Chcete kapitalizmus , v ktorom sú sociálne nerovnosti? V každom kapitalizme sú sociálne nerovnosti, ale kto to prizná, má na Slovensku problém. Slota by búchal do stola vlastnými otázkami : Priali ste si v r.1992 samostatné Slovensko? Vytiahli by sto otázok a búchali nimi do stola. Zároveň by Fico išiel na detektor lži, odpovedal na 200 otázok a potom búchal do stola tými odpoveďami, čo by sa mu práve hodili. Toto je prostredie, ktoré vyhovuje populistom. 20 rokov bojovania proti korupcii by Fico zhodil zo stola a občania by počuli krik a populistický výber otázok a búchanie odpoveďami na stôl. Slovenské televízie vedia, že Fico vyhrá voľby a tak všetci v televízii sa strkajú… Všetci v televíziách chcú ryžovať a tak by bol Fico jeho verziou detektoru na obrazovke stále. Fico by búchal do stola s tým, že Matoviča vyšetruje daňový úrad:

http://www.sme.sk/c/5493694/danovy-urad-vysetruje-matovicov-nakup-stroja-na-tlac.html

3. Predstavme si, že by sa stalo nemožné –pravica by získala Úrad detektora lži (bod 1) a médiá (bod2). Samozrejme Fico by trval na tom, že všetci úradníci na všetkých ministerstvách by mali prejsť detektorom lži. Ja som mal za socializmu suseda zubára. Bol to najlepší človek na našej ulici. Keď ma o 2 v noci strašne bolel zub naštartoval svoju škodovku, zobral ma do ambulancie a zub vyriešil. Dal som mu za to fľašu vína v hodnote 28 Sk a preplatil benzín. Bol to jednoznačne úplatok a on by teraz detektorom neprešiel. Najlepší človek na našej ulici, ktorý aj finannčne pomohol mnohým ľuďom v núdzi by nemohol robiť v štátnej správe. Ja viem o privatizácii, kde zahraničná firma sprivatizovala podnik a firma politika dostala za audit 50 miliónov. Legálne. Všetky dane sa zaplatili. Žiaden úplatok to nebol. Ten, čo sprivatizoval Naftu Gbely, tiež nedostal úplatok. Bol verný vodcovi . Mal moznosť privatizovať. Legálne. Žiaden úplatok. 19 manažérov dostalo Slovnaft v hodnote niekoľko milliárd. Žiaden úplatok. Povedalo sa, že je dobré, že podniky dostávajú Slováci. (Ale len verní vodcovi.) Pán Široký stavia a zarába ťažké milióny, žiaden úplatok. Chcete my povedať, že môj zubár by nemohol robiť nikde vo verejnej správe a privatizéri, eštebáci, čo stavajú diaľnice, auditori, exekútori, a ľudia, čo zarobili stovky miliónov by mohli byť vo verejnej správe? Môj kamarát mal bufet a keďže ho prenasledovali výpalníci , pozval policajtov do bufetu, aby tam boli a platil im občerstvenie (jasný úplatok) a teraz by nemohol robiť vo verejnej správe a možno tí výpalníci by mohli. Predsa v tejto krajine to funguje následovne: starosta uvoľní pozemok na stavanie, firma dá biznis Ferovi, Fero dá biznis Janovi a Jano dá biznis starostovej žene. Nikto nezoberie úplatok. A čo s bohatými detičkami, čo im rodičia s nakradnutého postavili dom na Kolybe, tí môžu žiť v 50 miliónovom dome, sedieť vo funkcii a tváriť sa, že úplatok nezobrali? A uplatkári dosadia do fukcií svoje ženy, čo s tým? Výsledok bude, že milionári s vilových štvrtí sa budú nabalovať ešte viac a chudák z Petžalky stratí prácu lebo zobral voľakedy 100 KČS za podpultový tovar. Mladí demonštranti protu Gorile, by mali poslať na detektor lži svojich rodičov a v prípade, že ich rodičia neprejdú detektorom lži, tak by mali vrátiť, všetky veci, ktoré im rodičia kúpili. Som presvedčený, že demonštrácie proti Gorile by sa zrazu zmenili na najväčšie pochody Naháčov vo svete.

 

4. Keď som sa za socializmu opýtal asi 15 spolužiakov a známych, kto si myslí že jeho rodičia skutočne robia v práci niečo užitočné, za čo si zaslúžia mzdu, všetci odpovedali, že je socializmus a ľudia sa flákaju. Okrem jedného, ten tvrdil , že jeho otec je dôležitý a peniaze si zaslúži. Po revolúcii sme zistili, že jeho otec bol v ŠTB. A jeho syn by prešiel detektorom lži. A to je problém detektoru lži, ten skutočné svine neodhalí, lebo tí svojim bludom veria.Preto sa na západe používa len tam, kde sa dá jednoznačne odpovedať. Pri vražde - potiahol kohútik alebo nepotiahol. Žiadna šedá zóna.

5. Matovičov nápad na detektor lži nebol úprimný od prvej chvíle :

Matovič sám nešiel na detektor lži:

http://blog.tyzden.sk/pnimikloasulkhanbitesazaspravodlivo/2012/02/08/ziadam-matovica-aby-isiel-na-detektor-lzi/

A Matovič sám priznal, že dal úplatok:

http://branik.blog.sme.sk/c/289241/Preco-dnes-odchadzam-od-Igora-Matovica.html

Chcel manipulovať svoju kandidátku dávať ďalšie a ďalšie otázky a vyhadzovať, tých, čo by ho neposlúchali.

 

Čo si myslíte, že američania, francúzi, nemci, belgičania, kanaďania, angličania, švajčiari a všetci na západe sú sprostí, keď nepoužívajú detektor lži v politike a génius Matovič objavil niečo nové?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?