Páni Mikloš a Sulík, hanbite sa za “spravodlivé” odvody.

Autor: Jan Ebringer | 18.3.2011 o 23:02 | (upravené 20.3.2011 o 0:31) Karma článku: 7,77 | Prečítané:  737x

Mám bohaté podnikateľské skúsenosti z USA, z Kanady aj zo Slovenska a rád by som sa vyjadril k tzv. spravodlivým odvodom, pretože “spravodlivé odvody” je výraz absolútne vytrhnutý zo súvislosti. Najprv príklad z Kanady: V Kanade je už niekoľko rokov pri moci Konzervatívna strana a rezolútne odmieta privatizáciu Kanadskej pošty, hoci by to bolo logické pre konzervatívnu politiku a aj spravodlivé. Prečo? Pretože jej voliči žijú na vidieku a znamenalo by to zvýšenie poštovného práve na vidieku, a keďže konzervatívni voliči sú už aj tak značne okrádaní na rôznych daniach, konzervatívna strana uprednostňuje vlastných voličov pred tzv "spravodlivosťou" vytrhnutou zo súvislosti.

Príklad zo Slovenska:

Môj švagor začal podnikať pred 20 rokmi. Pracoval aj 12 hodín denne a zbieral korunu po korune. Pritom v devädesiatych rokoch miliardové úvery išli do bývalých socialistických podnikov, v týchto socialistických podnikoch sa stratilo vyše 98% nezaplatených úverov bánk. Môj švagor nedostal nikdy žiaden úver na podnikanie. Začínal tak, že jeho celý pociatočný kapitál - asi 6 000 korún pochádzal z predaja stereo magnetofónu. Kde bola spravodlivosť, prečo nedostal úver ako veľké zbrojovky, ktoré peniaze len pomíňali? Potom prišli Mečiarove roky 94-98 a miliardové podniky si rozkradli Mečiarovi privatizéri, môj švagor nedostal nič. Kde bola spravodlivosť, prečo miliardové podniky dostali tí, čo 40 rokov drancovali Slovensko? Potom prišli Dzurindové roky a zahraniční investori prišli na Slovensko a slovenský štát im odpustil dane, odvody a zaplatil dokonca za zamestnancov mzdy, postavil diaľnice, zaplatil právnikov, ktorí pripravili pôdu, podniky, odovzdali hotové továrne, atď., atď. Prečo nemali tieto zľavy a výhody domáci podnikatelia? Prečo sme sa museli pozerať ako zahraniční podnikateli dostávajú obrovské výhody pred domácimi? Potom prišli Ficove roky a verejné zákazky, ktoré za vlády Smeru dostali bývalí eštebáci a staré komunistické kádre. Slušní podnikatelia a živnostníci si na štátne zákazky nesiahli. Kde je tu spravodlivosť? Môj švagor bol chorý 1-2 krát ročne, na nemocenskej ale za posledných 20 rokov nebol ani raz. Nemohol si dovoliť vymeškať zákazky a keď raz bol chorý takmer mesiac, nemal kto zaňho behať po úradoch a vybavovať to na čo mal nárok. Mimochodom to, čo v Kanade vybavíte za 15 minút, vyžaduje na Slovensku aj 20 návštev rôznych úradov. Môj švagor od štátu nedostal za 20 rokov nič. Nulu. Takže začo vlastne má platiť zdravotné a sociálne odvody?

Vážení páni Mikloš, Sulík, Mihál,

ak chcete bojovať za spravodlivosť postavte sa proti miliardovým ziskom, ktoré zarábajú mafie na dovoze liekov a lekárskych prístrojov, proti miliardovým ziskom, ktoré majú mafia, čo

zarábajú na stavbe dialníc, a na iných miliardových štátnych zákazkách, proti eštebákom, čo stavajú predražené štadióny, proti mastnym odstupnym, proti skorumpovaným sudcom, miliardám, ktoré ročne idú na Slovensku na úplatky za prijatie na VŠ, vybavenie stavebného povolenia atď., atď. Vy ale na to nemáte odvahu a spravodlivosť hľadáte v zvyšovaní odvodov drobným živnostníkom, ktorí sú v tomto štáte 20 rokov okrádaní. Volili sme Vás preto, aby sa k moci (a peniazom) na Slovensku na všetkých úrovniach dostali vzdelaní a slušní ľudia. Vy ale nemáte odvahu útočiť na veľké ryby(!) a idete brať drobným živnostníkom a tak to zatiaľ vyzerá presne tak, že situácia sa nezmení, ale dokonca na konci Vašej vlády bude lekár napojený na farmaceutické firmy ešte bohatší ako slušný lekár,stavbár napojený na stavbu diaľníc ešte bohatší ako slušný drobný stavbár, podnikateľ - úplatkár napojený na starostov a primátorov ešte bohatší ako slušný živnostník, bývalí eštebáci, mečiarovci a ficovci a finanční žraloci napojení na Lexovu SIS budú mať viac moci, viac peňazí a slušní ľudia menej peňazí a moci.

 

Hanbite sa za takú spravodlivosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?